newlogo5

Genel Başkanımız

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

baskan23       

CELALEDDİN GÜL

Genel Başkan

 

1973 yılında Elazığ'ın Merkez Yenice köyünde doğdu. Yenice Köyündeki ilkokuludan mezun olan Gül, ortaokul ve liseyi Elâzığ İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1992 yılında Üniversite eğitimi için Mısır - Kahire El-Ezher Üniversitesi İslam Şeriat Fakültesi’ne kayıt yaptırdı.

Mısır El-Ezher Üniversitesinden 1996 yılında mezun olan Gül'ün üniversite diploması 28 Şubat sürecinde iptal edildi. 28 Şubat mağduru olarak yaklaşık 6 yıl kamuda görev alamadı. El-Ezher Üniversitesi diploması 28 Şubat cuntacıları tarafından bir gecede iptal edildiği için askerlik vazifesini 2000 yılında kısa dönem yerine uzun dönem erbaş olarak tamamladı.

2003 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Vekil İmam-Hatip olarak memuriyet hayatına başladı. 28 Şubat’tan tam 14 yıl sonra 2010 yılında YÖK'ün tanıdığı bir hak ile Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde El-Ezher Üniversitesi diplomasının (lisans) denkliğini alan Gül, Fırat Üniversitesi İlahiyat fakültesinde "Arap Dili ve Belagatı" Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

Elazığ'ın çeşitli ilçe ve köylerinde İmam-Hatip olarak görev yapan GÜL, 2012 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünde geçici görevlendirme ile görev yapan Gül, 2014 yılında Ankara İl Vaizi olarak atandı ancak 2019 yılına kadar Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğündeki görevlendirmesi devam etti. 2019 yılı Nisan ayında vaizlik görevinden ayrılarak Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde Eğitim Uzmanı olarak göreve başladı.

Çeşitli vakıf ve derneklerin kurucu üyeliği ve Genel Başkan yardımcılığını yapan Gül, Selamet Uluslararası İnsani Yardım Derneği'nde ve Erbakan Vakfı Ankara Şubesi'nde başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

30 Temmuz 2019 tarihinde kurduğu Manevi, İlkeli, Liyakatli Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (MİL-DİYANET SEN) Genel Başkanlığını yapan Gül, ayrıca Manevi, İlkeli, Liyakatli Sendikalar Konfederasyonu MİL-SEN Genel Başkan Vekilliği görevini de yürütmektedir.

Ankara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Tefsir Ana Bilim Dalında doktora eğitimine devam eden ve iyi derecede Arapça bilen Gül, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

İletişim:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Powered By aSa