newlogo5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

2022’NİN DE EN HIZLI BÜYÜYEN SENDİKASI YİNE BİZ OLDUK

Manevi kalkınma olmadan maddi kalkınmanın gerçekleşmeyeceğine inandığımız için adımıza MANEVİ dedik. Her alanda olduğu gibi sendikal alanda da ilkesizlik diz boyu olduğu ve kuralsız olmayacağı için İLKELİ dedik. Adam kayırmaya, adaletsizliğe ve çifte standarda karşı olduğumuz için de LİYAKATLİ dedik sendikamızın adına.

Ve haklı olduğumuza biz değil, camiamız karar verdi: Diyanet camiası ve vakıf çalışanları Manevi, İlkeli ve Liyakatli sendikamıza güç verdi, etki etti ve yetkili olarak görmek istedi. İnşallah buna layık olacak ve en kısa zamanda yetkiyi devralacağız Allah’ın izniyle.

2,5 yaşında bir sendikanın bu kadar hızlı büyüyeceğine inanmayanlar, bizi görmek ve göstermek istemedi. Ama bu seçkin camia, inadına bizi takip etti, destek verdi, üye oldu ve 4200 üye ile Diyanet’in en hızlı büyüyen sendikası haline getirdi sendikamızı.

RABBİMİZE SONSUZ ŞÜKÜR, SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kurulalı henüz 2,5 yıl olan sendikamızın bu hızlı büyümede katkısı olan önce üyelerimizdir, ilçe yönetimlerimiz, il yönetimlerimiz ve genel merkez yöneticilerimizdir. Çünkü sen yoksan, biz yokuz kardeşim. Sen varsın ki, biz varız. Biz bu seçkin camianın tamamı için varız, ötekileştirmeden hizmet etmeye varız ve çalışanlarımızdan, “sahipsiz olanların sahibi” olmak için varız.

Mil-Diyanet Sen’in hızlı büyümesi gösteriyor ki; Çok yakın zamanda Diyanet çalışanlarından iki kişiden biri Mil-Diyanet Sen’li olacak, diğeri de Mil-Diyanet Sen’e üye olmaya aday olacak. Çünkü biz, şimdilik üye olmayı düşünmüyor ama bize destek veren ve bizi takip eden gizli üyelerimizin olduğunu çok iyi biliyoruz.

Hayal etmeden gerçek olmaz, önce hayal edilir, sonra gerçekleşir. “Yetkiyi devralıyoruz” derken şaka yapmıyoruz. Bugün en hızlı büyümeyi gösteren sendika yetkiyi de devralarak bu seçkin camiaya layık oldukları en güzel ve hayırlı hizmetleri yapacaktır.

BAŞARIYA ULAŞANLAR ASLA PES ETMEYENLERDİR

Bir gerçeğin altını da çizmek istiyoruz: Mil-Diyanet Sen, iki buçuk yılda 4200 üye sayısına ulaştı. Bizler bulunduğumuz yere tırnaklarımızla kazıyarak geldik. Terledik, koştuk ve koşuşturduk. 81 il, 700 ilçe ve binlerce köy ziyareti yaptık.

Bütün bu çalışmalarımıza engel olmak isteyenlerin, “Mil-Diyanet Sen'in yükselişini nasıl önleriz" kampanyaları yürütenlerin var olduğunu biliyor ve onlara diyoruz ki: Avucunuzu boşuna ovuşturmayın. BAŞARAMAYACAKSINIZ. Çünkü biz biliyoruz ki, her ne sorun yaşamış olursa olsun başarıya ulaşanlar asla pes etmeyenlerdir. Yüce Allah çalışanın emeğini zayi etmez.

Geçen yıl olduğu gibi, Mil-Diyanet Sen’in bu yıl da %124 ile en hızlı büyümesini nasip eden, sendikamıza 4200 üyeyi kazandıran ve “İnsana ancak çalıştığının karşılığı vardır” buyuran rabbimize sonsuz ve sınırsız şükürler ediyoruz. Destek verdikleri için, takip ettikleri için, yalnız bırakmadıkları ve en önemlisi bizi umut olarak gördükleri için bu seçkin camiaya sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz.

Powered By aSa