01 Header

Genel Başkanımız

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

baskan23       

CELALEDDİN GÜL

Genel Başkan

1973 yılında Elazığ'da doğan Celaleddin Gül, 1991 yılında Elâzığ İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1992 yılında Üniversite eğitimi için Mısır - Kahire El-Ezher Üniversitesi İslam Şeriat Fakültesi’ne kayıt yaptırdı. 1993 yılında Elazığ’ın Ağın ilçesinde imam hatip olarak memuriyet hayatına başlayan Gül, 8 ay yaptığı görevinden ayrılarak eğitimini tamamlamak üzere Mısır’a döndü.

El-Ezher Üniversitesinden 1996 yılında mezun olan Gül'ün üniversite diploması 28 Şubat sürecinde iptal edildi. 28 Şubat mağduru olarak yaklaşık 6 yıl kamuda görev alamayan Gül’ün diploması 28 Şubat cuntacıları tarafından bir gecede iptal edildiği için askerlik vazifesini 2000 yılında kısa dönem yapmak yerine uzun dönem erbaş olarak tamamladı.

Celaleddin Gül, 2003 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'nda vekil imam hatip olarak göreve başladı. 28 Şubat’tan 14 yıl sonra 2010 yılında YÖK'ün tanıdığı bir hak ile Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden El-Ezher Üniversitesi diplomasının (Lisans) denkliğini alan Gül, Fırat Üniversitesi İlahiyat fakültesinde "Arap Dili ve Belagatı" Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

Elazığ'ın çeşitli köy ve ilçelerinde imam hatip olarak görev yapan Gül, 2012 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı. 2014 yılında Ankara İl Vaizi olarak atanan Gül’ün 2019 yılına kadar Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğündeki görevlendirmesi devam etti. 2019 yılı Nisan ayında vaizlik görevinden ayrılarak Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde Eğitim Uzmanı olarak göreve başladı.

Çeşitli vakıf ve derneklerin kurucu üyeliği ve genel başkan yardımcılığını yapan Gül, en son Erbakan Vakfı Ankara şubesinde başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

30 Temmuz 2019 tarihinde kurduğu Manevi, İlkeli, Liyakatli Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (MİL-DİYANET SEN) Genel Başkanlığını yapan Gül, ayrıca MİL-SEN Konfederasyonu Genel Başkan Vekilliği görevini de yürütmektedir.

Ankara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Tefsir Ana Bilim Dalında doktora eğitimine devam eden ve iyi derecede Arapça bilen Gül, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İletişim:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Powered By aSa